
Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.
Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.
Przywiązanie i jego rola w kształtowaniu osobowości
Opis
Webinarium:
Cel ogólny: pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień więzi i przywiązania, zaburzeń więzi oraz nabycie umiejętności stosowania skutecznych metod terapeutycznych w pracy z dzieckiem.
Program szkolenia:
1. Znaczenie przywiązania dla rozwoju i funkcjonowania człowieka
- koncepcje przywiązania
- przywiązanie jako mechanizm regulacji emocji
- fazy formowania przywiązania
- czynniki kształtujące więzi dziecka
- znaczenie Wewnętrznych Modeli Operacyjnych
- najnowsze badania neurobiologiczne
2. Znacznie więzi emocjonalnych w rodzinie dla prawidłowego funkcjonowania dziecka
3. Klasyfikacja wzorców przywiązania
4. Profilaktyka dotycząca zaburzeń więzi i możliwości wczesnej terapii
5. Budowanie więzi z dzieckiem
6.Praca z dzieckiem z zaburzeniami więzi
Adresaci
- Dyrektorzy szkół/przedszkoli/placówek,
- nauczyciele,
- przedstawiciele organów prowadzących,
- rodzice,
- pedagodzy,
- psycholodzy,
- wszystkie osoby zainteresowane.
Prowadzący
mgr Jolanta Kałużna
Magister psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta integracji sensorycznej, trener Biofeedback EEG, trener rodzin adopcyjnych oraz zastępczych PRIDE. Specjalizuje się w terapii traumy wykorzystując w swojej pracy EMDR, Brainspotting, Somatic Experiencing oraz System Wewnętrznej Rodziny. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako nauczyciel – psycholog. Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, szkołach, przedszkolach. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą zarówno z nauczycielami (przykładowo wieloletnia współpraca z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Stowarzyszeniem Oświatowym Edukator), studentami (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna w Skierniewicach), pielęgniarkami (Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi). Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako nauczyciel – psycholog.
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)

- Jak sobie radzić z rodzicami, którzy są bezradni, źli i zmęczeni … czyli kilka słów o komunikacji na linii nauczyciel – rodzic
- Nowoczesne metody aktywizujące w przedszkolu i szkole podstawowej
- Niepowodzenia szkolne, czyli o dysortografii, dyskalkulii, dysgrafii i dysleksji.
- Nauczyciel … Mentor, Partner, czy Towarzysz ?
- Powrót do szkoły - pomysły na zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży
- Asertywny nauczyciel. Jak mówić NIE i dbać o swoje granice?
- Uwarunkowania zachowań trudnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Jak mieć dłuższy lont? O złości, frustracji i stresie w pracy nauczyciela
- Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w przedszkolu / szkole – pełna dokumentacja
- W szkole … po pandemii
- UCZEŃ / PRZEDSZKOLAK Z UKRAINY. Wskazówki dla nauczycieli
- Nauczyciel prowadzący, a nauczyciel współorganizujący proces edukacji Jak podzielić obowiązki w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu?