Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Jak zachęcić dzieci do zmiany trudnego zachowania - Metoda Kids’ Skills - “Dam radę”

children-4526384_1280.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20231114133530

Opis

Webinarium

Trudne zachowania dzieci, to to co często spędza sen z powiek wychowawców, nauczyciel, terapeutów i rodziców. Praca z nimi wymaga odpowiedniego podejścia, tak by zaangażować motywację samego dziecka. Działanie na zasadzie wpływu zewnętrznego (kar i nagród) tylko w określonych sytuacjach przynosi oczekiwane efekty. Sytuacja gdy samo dziecko chce pracować nad zmianą trudnych zachowań jest sytuacją wręcz wymarzoną w pracy terapeutycznej. Metoda Kids Skills opisana jako Program “Dam radę” Bena Furmana to sposób na wspólną z dzieckiem pracę nad trudnościami emocjonalnymi i behawioralnymi, przy wsparciu przez osoby z najbliższego otoczenia. Metodą tą można pomagać dzieciom nad zmianą zachowania już od 3 roku życia. Dzięki tej metodzie dziecko wzmacnia u siebie poczucie zaradności, odnajduje korzyści ze zmiany zachowania, co zwiększa jego motywację do pracy i buduje przekonanie o wspierającej roli najbliższego środowiska. Kluczem jest zbudowanie odpowiedniego nastawienia u dziecka.
Metoda ta może być wykorzystywana przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów, teraputów, rodziców w codziennej pracy z dziećmi, które przejawiają trudne zachowania o podłożu behawioralnym i emocjonalnym, w tym z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową czy spektrum autyzmu.
W czasie webinaru uczestnik pozna najważniejsze założenia pracy według programu “Dam radę”, niezbędne elementy w pracy tą metodą oraz pozna doświadczenia prowadzącej ze stosowania go w praktyce, w tym najczęściej napotykane trudności.Cele

- zapoznanie z najważniejszymi elementami podejścia teraputycznego w TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach), które jest jedną z inspiracji dla Programu

- zapoznanie z najważniejszymi teoretycznymi założeniami pracy według Programu “Dam radę” 

- zapoznanie z elementami praktycznymi niezbędnymi w stosowaniu Programu

- przedstawienie przykładów  wykorzystania programu w pracy z dziećmi w szkole i poza nią wraz z omówieniem napotkanych trudności i sposobów radzenia sobie  z nimi. 


Adresaci

  • Nauczyciele,

  • pedagodzy,

  • terapeuci


Prowadzący

mgr Dorota Depa

Jestem pedagogiem szkolnym, logopedą, oligofrenopedagogiem, wicedyrektorem. Od 21 lat pracuję w edukacji na szczeblach od przedszkola do szkoły średniej.  Od 5 lat prowadzę szkolenia z zakresu kierowania zespołem oraz budowania przywództwa osobistego. Pasjonuje mnie rozwijanie potencjału osoby oraz zależność między podmiotowym podejściem, budowaniem motywacji wewnętrznej, a efektywnością pracy ucznia i jego współpracy z dorosłymi.
W ostatnim czasie moje zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl