Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Narzędzia TIK dla nauczycieli przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: dr Aneta Wilk
Kod produktu: 9499-670CA_20230922141130

Opis

Webinarium

Wykorzystanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej staje się coraz bardziej popularne w pracy nauczyciela. Wzbogacenie warsztatu pracy ciekawymi materiałami w formie cyfrowej pozwoli na podniesienie atrakcyjności prowadzonych przez nauczyciela zajęć, jak również przybliży uczniom świat cyfrowej rzeczywistości, w której mogą oni z powodzeniem doskonalić swoje umiejętności i talenty. Dzięki korzystaniu z programów i aplikacji przydatnych w nauce i nauczaniu, nauczyciel przekazuje uczniom wiedzę w jaki sposób korzystać z dobrodziejstw współczesnej technologii cyfrowej w sposób mądry i odpowiedzialny. Poznane w trakcie webinarium narzędzia uczestnicy mogą wykorzystać zarówno w swojej codziennej pracy dydaktycznej z uczniami, jak również w trakcie prowadzenia zajęć dodatkowych, np. kół zainteresowań, warsztatów.


Narzędzia TIK dla nauczycieli przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej

CELE: 

  1. Teoretyczne: Przekazanie informacji o zaletach wynikających z wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie nauczania. Prezentacja literatury przedmiotu.
  2. Poznawcze: Zaprezentowanie sposobów praktycznego wykorzystania wybranych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej przydatnych w nauczaniu w przedszkolu oraz klasach 1-3.
  3. Utylitarne: Wskazanie w jaki sposób efektywnie wykorzystać poznane narzędzia i wdrożyć je do pracy dydaktycznej z uczniami.
  4. Wychowawcze: Wskazanie uczniom w jaki sposób mądrze i odpowiedzialnie korzystać z dobrodziejstw technologii cyfrowej.
  5. Kształtujące: Kształtowanie postaw w zakresie świadomego korzystania z zasobów Internetu.

Adresaci
  • Nauczyciele uczący w przedszkolu oraz klasach 1-3
  • Pedagodzy
  • Psycholodzy

Prowadzący

dr Aneta Wilk

Doktor nauk społecznych. Nauczyciel języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem pracy. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. W latach 2012 -2023 pełniła funkcję ambasadora oraz trenera kursów komputerowych programu eTwinning, zaś od 2015 r. funkcję trenera kursów internetowych programu eTwinning na platformie Moodle. Jako przedstawiciel programu w regionie prowadziła rady pedagogiczne w szkołach na terenie województwa podkarpackiego podczas których promowała program eTwinning oraz jego narzędzia. W latach 2015-2023 przeprowadziła ponad 230 szkoleń online dla nauczycieli na platformie Moodle. Szkolenia te miały na celu przybliżenie uczestnikom informacji i zasad udziału w programie eTwinning i Erasmus+ oraz przekazanie praktycznych umiejętności korzystania z narzędzi Programów. Zaprojektowała 7 szkoleń na platformie Moodle z wykorzystania narzędzi TIK w edukacji szkolnej. Na platformie głównej programu eTwinning prowadzi dla nauczycieli z całej Europy grupę tematyczną z zakresu tematyki e-Bezpieczeństwa pod nazwą: Bringing eSafety into eTwinning projects.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl