Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.
Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.
Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.
Rozmowa kwalifikacyjna na stopień nauczyciela dyplomowanego. Jak przygotować pełną dokumentację?
Opis
Webinarium
Tematyka webinarium dotyczy awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego. Nauczyciele, którzy kończą w maju staż, stają przed problemem profesjonalnego przygotowania dokumentacji „awansowej” i odbycia rozmowy
z członkami komisji kwalifikacyjnej powołanej przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Często są pełni obaw, czy właściwie opracują dokumentację i sprostają wymaganiom komisji. Dzięki zdobytej podczas webinarium wiedzy nauczyciele poprawnie opracują sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, przygotują wniosek
o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dokumentację dołączaną do wniosku. Będą wiedzieli, jak przebiega praca komisji kwalifikacyjnej i w jaki sposób przygotować się do rozmowy, aby zakończyła się uzyskaniem akceptacji komisji, a w rezultacie – uzyskaniem stopnia nauczyciela dyplomowanego.
Rozmowa kwalifikacyjna na stopień nauczyciela dyplomowanego. Jak przygotować pełną dokumentację?
Cele:
- Nabycie umiejętności opracowania sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego.
- Poznanie sposobu przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego.
- Przedstawienie wymagań dotyczących dokumentacji składanej wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego.
- Wskazanie koniecznych do opracowania opisów i analiz sposobu realizacji wybranych wymagań.
- Zapoznanie z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej.
Adresaci
- Nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego
- Dyrektorzy szkół
Prowadzący
mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 33-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Przeprowadza badania ewaluacyjne szkół i placówek oświatowych. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
- Jak sobie radzić z rodzicami, którzy są bezradni, źli i zmęczeni … czyli kilka słów o komunikacji na linii nauczyciel – rodzic
- Nowoczesne metody aktywizujące w przedszkolu i szkole podstawowej
- Niepowodzenia szkolne, czyli o dysortografii, dyskalkulii, dysgrafii i dysleksji.
- Nauczyciel … Mentor, Partner, czy Towarzysz ?
- Powrót do szkoły - pomysły na zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży
- Asertywny nauczyciel. Jak mówić NIE i dbać o swoje granice?
- Uwarunkowania zachowań trudnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Jak mieć dłuższy lont? O złości, frustracji i stresie w pracy nauczyciela
- Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w przedszkolu / szkole – pełna dokumentacja
- W szkole … po pandemii
- UCZEŃ / PRZEDSZKOLAK Z UKRAINY. Wskazówki dla nauczycieli
- Nauczyciel prowadzący, a nauczyciel współorganizujący proces edukacji Jak podzielić obowiązki w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu?