Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Uczeń bezpieczny w cyberprzestrzeni

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: dr Aneta Wilk
Kod produktu: D8CD-794FC_20230922135810

Opis

Webinarium

Ponieważ zjawisko uzależnienia dzieci i młodzieży od mediów elektronicznych staje się coraz bardziej powszechne, należy wspierać edukatorów w rozwoju ich kompetencji cyfrowych oraz wyposażyć w wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą mieć oni wpływ na przeciwdziałanie negatywnym skutkom wynikającym z cyfrowego uzależnienia młodych ludzi. Nabytą wiedzę można wykorzystać w trakcie prowadzenia zajęć dydaktycznych z uczniami, np. godziny wychowawcze, zajęcia z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, koła zainteresowań. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak wdrażać e-Bezpieczeństwo do szkolnej praktyki dydaktycznej. Poznają podstawowe zagrożenia, na jakie narażeni są młodzi ludzie korzystający z mediów elektronicznych, dowiedzą się w jaki sposób zapobiegać tym zagrożeniom. Podczas szkolenia przedstawione zostaną również praktyczne narzędzia, które można wykorzystać w trakcie zajęć dydaktycznych z uczniami do nauczenia ich w jaki sposób chronić swój wizerunek i dane osobowe w sieci. Trener przedstawi również sposoby na weryfikowanie informacji znalezionych w sieci. Uczestnicy szkolenia poznają również ciekawe zasoby internetowe, które można wdrożyć do pracy dydaktycznej (m.in. scenariusze zajęć, materiały multimedialne, gry i zabawy dydaktyczne). Dowiedzą się jak zrealizować swój własny projekt dydaktyczny w zakresie prezentowanego tematu.

 


Uczeń bezpieczny w cyberprzestrzeni

CELE:

Celem webinarium jest przybliżenie uczestnikom podstawowych kwestii związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie.

Program spotkania:

 • zaprezentowanie pomysłów na włączanie do praktyki dydaktycznej zasad związanych z kulturalnym zachowaniem się w sieci (netykieta),
 • przedstawienie najczęstszych zagrożeń, na jakie narażeni są młodzi ludzie korzystający z mediów elektronicznych,
 • przedstawienie zasad bezpieczeństwa online jakie powinni wdrażać edukatorzy w swojej pracy z uczniami na rzecz zwiększenia ich świadomości związanej z odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniem z mediów elektronicznych,
 • zaprezentowanie w jaki sposób weryfikować prawdziwość informacji znalezionych w sieci,
 • przedstawienie portali edukacyjnych o tematyce e-Bezpieczeństwa,
 • przedstawienie dobrej praktyki projektowej (projekt edukacyjny eTwinning),
 • prezentacja przykładowych materiałów dydaktycznych.

Adresaci

 • Nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych

 • Pedagodzy

 • Psycholodzy szkolni

 • Rodzice dzieci i opiekunowie.


 

Prowadzący

dr Aneta Wilk

Doktor nauk społecznych. Nauczyciel języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem pracy. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. W latach 2012 -2023 pełniła funkcję ambasadora oraz trenera kursów komputerowych programu eTwinning, zaś od 2015 r. funkcję trenera kursów internetowych programu eTwinning na platformie Moodle. Jako przedstawiciel programu w regionie prowadziła rady pedagogiczne w szkołach na terenie województwa podkarpackiego podczas których promowała program eTwinning oraz jego narzędzia. W latach 2015-2023 przeprowadziła ponad 230 szkoleń online dla nauczycieli na platformie Moodle. Szkolenia te miały na celu przybliżenie uczestnikom informacji i zasad udziału w programie eTwinning i Erasmus+ oraz przekazanie praktycznych umiejętności korzystania z narzędzi Programów. Zaprojektowała 7 szkoleń na platformie Moodle z wykorzystania narzędzi TIK w edukacji szkolnej. Na platformie głównej programu eTwinning prowadzi dla nauczycieli z całej Europy grupę tematyczną z zakresu tematyki e-Bezpieczeństwa pod nazwą: Bringing eSafety into eTwinning projects.
Wiedzę z zakresu tematyki e-Bezpieczeństwa zdobywała na kursach organizowanych przez Komisję Europejską: Online Safety oraz Future Classroom Lab course: eSafety in the language classroom.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl