Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Jak sobie radzić z rodzicami, którzy są bezradni, źli i zmęczeni … czyli kilka słów o komunikacji na linii nauczyciel – rodzic

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

„… odeszły już stare dobre czasy, gdy nauczycieli byli szanowani i budzili respekt wśród rodziców z powodu swojej pozycji społecznej. Obecnie musimy pozyskać szacunek starą, wypróbowana metodą: ZAPRACUJ NA TO”. Elaine K. McEwan

 

Na wzajemne stosunki rodziców i nauczycieli należy patrzeć  z punktu widzenia obydwu stron. Można powiedzieć, iż relacje te, to czasami oświatowy dramat.

Z perspektywy rodzica niebezpiecznie jest wchodzić w konflikt  nauczycielem, który może się później odegrać na ich największym skarbie – dziecku. Nauczyciel, obkładany dodatkowymi obowiązkami, oczekuje większej współpracy ze strony rodzica, któremu (ze względu na wymagania) często się naraża.

Webinar ten ma za danie przypomnieć, jak się zachować. „Przypomnieć”, ponieważ my nauczyciele i rodzice doskonale to wiemy, jednak w chwilach zdenerwowania często zapominamy, by słuchać, być uprzejmym, asertywnym i empatycznym, przyjmować konstruktywną krytykę, a co  najważniejsze - kończyć spotkanie pozytywnie.

Podczas szkolenia przedstawię Państwu propozycje metod postępowania, które wykształcą pożądane umiejętności i właściwie ustawią relacje na linii nauczyciel – rodzic.


Jak sobie radzić z rodzicami, którzy są bezradni, źli i zmęczeni … czyli kilka słów o komunikacji na linii nauczyciel – rodzic

CELE:

 

Teoretyczne:

Zapoznanie z przyczynami zdenerwowania, zakłopotania oraz zmartwień rodziców.

Zapoznanie z zachowaniami nauczycieli, które wywołują niezadowolenie rodziców.

Poznanie rodzicielskich oczekiwań.

Poznanie wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z rodzicami, którzy są zdenerwowani, stracili panowanie nad sobą lub są zmartwieni.

 

Utylitarne (praktyczne):

Wskazanie metod właściwego postępowania w relacjach nauczyciel – rodzic.


Adresaci

  • Nauczyciele,

  • pedagodzy,

  • rodzice dzieci,

  • opiekunowie,

  • terapeuci

 


 

Prowadzący

mgr Małgorzata Stopa - Wołowiec

pedagog, psychoprofilaktyk społeczny, terapeuta zaburzeń zachowania, terapeuta pedagogiczny; diagnosta i terapeuta w zakresie autyzmu oraz integracji sensorycznej; terapeuta ręki; terapeuta metody Svietlany Masgutowej w części ustno - twarzowej; ciągle podnosi kwalifikacje na różnych szkoleniach i konferencjach. Od 14 lat pracuje w szkole jako pedagog - terapeuta. Jest przewodniczącą zespołu wychowawczego oraz zespołu do spraw pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (1)

5 października 2021

Proszę zo dostęp do szkolenia, bardzo ciekawy temat

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl