
Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.
Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.
Gimnastyka prozdrowotna z elementami gimnastyki korekcyjnej
Opis
Webinarium
Jednym z podstawowych elementów wychowania oraz zadań należących do zespołu wychowawczego jest wychowanie zdrowego dziecka nie tylko w aspekcie kondycji fizycznej, ale także przystosowania społecznego, intelektualnego kulturowego czy osobistego.
Bezpośrednio po urodzeniu, dziecko nie ma umiejętności przeciwdziałania grawitacji i utrzymywania postawy. Nabiera tej umiejętności stopniowo w następnych miesiącach życia, w miarę jak przyjmuje coraz wyższe pozycje i zachowuje coraz lepszą równowagę, coraz lepiej odczuwa ruchy własnego ciała i ma coraz lepszą orientację w przestrzeni.
Z badań z danych statystycznych uzyskanych na podstawie bilansów zdrowia prowadzących przez instytut Matki i Dziecka wynika, że 30% czterolatków i 40% sześciolatków zakwalifikowano do grup dyspenseryjnych (wymagana dodatkowa praca).
Mowa o postępowaniu korekcyjnym czyli procesie naprawczym i kompensacji czyli wyrównywaniu. Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna skupia się na wyrównywaniu niedoboru ruchu pod kątem potrzeb dziecka lub korygowaniu wady postawy.
Podczas webinarium uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą w zakresie wad postawy w płaszczyźnie strzałkowej oraz z wadami kończyn dolnych i stóp. Dowiedzą się w jaki sposób można oddziaływać na postawę dziecka wykorzystując do tego gry i zabawy.
Gimnastyka prozdrowotna z elementami gimnastyki korekcyjnej
CELE:
-
Głównym celem webinarium jest zapoznanie z podstawowymi teoriami dotyczącymi:
- prawidłowej postawy ciała
- wad w płaszczyźnie strzałkowej,
- wad kończyn dolnych i stóp.
Wskazanie metod pracy oraz technik wspomagających prawidłową postawę ciała za pomocą gier i zabaw ruchowych w gimnastyce korekcyjnej.
Adresaci
- nauczyciele,
- pedagodzy,
- rodzice dzieci,
- opiekunowie
Prowadzący
Mgr Maria Gubernat
Wykształcenie wyższe pedagogiczne- nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy piłki ręcznej, ukończone studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej, instruktor pływanie, 32 lata pracy, 23 lata pracy w g.k.
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)

- Jak sobie radzić z rodzicami, którzy są bezradni, źli i zmęczeni … czyli kilka słów o komunikacji na linii nauczyciel – rodzic
- Nowoczesne metody aktywizujące w przedszkolu i szkole podstawowej
- Niepowodzenia szkolne, czyli o dysortografii, dyskalkulii, dysgrafii i dysleksji.
- Nauczyciel … Mentor, Partner, czy Towarzysz ?
- Powrót do szkoły - pomysły na zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży
- Asertywny nauczyciel. Jak mówić NIE i dbać o swoje granice?
- Uwarunkowania zachowań trudnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Jak mieć dłuższy lont? O złości, frustracji i stresie w pracy nauczyciela
- Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w przedszkolu / szkole – pełna dokumentacja
- W szkole … po pandemii
- UCZEŃ / PRZEDSZKOLAK Z UKRAINY. Wskazówki dla nauczycieli
- Nauczyciel prowadzący, a nauczyciel współorganizujący proces edukacji Jak podzielić obowiązki w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu?