Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

CO JEST NORMĄ, A CO ZABURZENIEM w rozwoju psycho-społecznym dziecka

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20201204142326

Opis

Webinarium

Przyjmując na świat nowonarodzone dziecko, rodzice mają jego idealny obraz, mają nadzieję, że będzie rozwijać się prawidłowo, zgodnie z normami.  Niestety nie zawsze tak się dzieje. Wiele dzieci, a według statystyk, coraz więcej, w pewnych aspektach miewa trudności, jego rozwój nie przebiega według przyjętych prawidłowości. Nieraz te trudności są bardziej oczywiste, a tym samym szybciej zauważone, jak np. niepełnosprawność ruchowa, inne mniej, jak np. zaburzenia ASD. Pomimo tego, iż bardzo wiele się mówi na temat nieprawidłowości w rozwoju dzieci, nadal spotyka się sytuacje, gdy dziecko 2-3 letnie, nie zostało jeszcze zdiagnozowane, a tym samym prawidłowo zaopiekowane, pomimo wyraźnych dysfunkcji w rozwoju czy to ruchowym, społecznym, czy poznawczym. Odpowiedzią na potrzeby dziecka jest Wczesne Wspomaganie Rozwoju.  Stąd celem webinarium jest uświadomienie słuchaczom na co zwracać uwagę, w kontakcie z małym dzieckiem, gdzie się zgłosić oraz jakie podjąć interwencje. Ważnym tematem poruszanym na webinarium będzie również kontakt z rodzicem oraz poinformowanie go o zauważonych trudnościach.


CO JEST NORMĄ, A CO ZABURZENIEM w rozwoju psycho-społecznym dziecka

CELE: 

  1. Przedstawienie założeń i znaczenia WWR
  2. Momenty krytyczne w rozwoju psycho-społecznym dziecka 0-6 lat
  3. Przedstawienie narzędzi diagnostycznych do badania dzieci w wieku 0-6 lat
  4. Charakterystyka zaburzeń ujawniających się w wieku 0-6 lat.
  5. Organizacja pomocy dla dziecka wymagającego WWR oraz jego rodziny

Adresaci

 

- terapeuci

- nauczyciele wspomagający

- nauczyciele przedszkolni

- pedagodzy

- rodzice

- wszyscy zainteresowani tematyką


Prowadzący

mgr Aneta Zawora

Psycholog, oligofrenopedagog, posiada kwalifikacje w zakresie rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi.

Swoje doświadczenie zdobywała pracując w ośrodku rewalidacyjnym, przedszkolach, szkole podstawowej oraz wielu projektach ukierunkowanych na pracę z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami. Prowadziła zajęcia w ramach rewalidacji oraz WWR. Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując jako wolontariusz w domu dziecka, w Stowarzyszeniu Wiosna w ramach Akademii Przyszłości oraz świetlicy socjoterapeutycznej.  Ma również doświadczenie w pracy z dorosłymi, w zakresie pomocy psychologicznej, w kryzysach życiowych oraz terapii funkcji poznawczych.

Nieustannie poszerza swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Ukończyła kurs „Szkoły Rodziców i Wychowawców”, szereg kursów z zakresu prowadzenia terapii dziecka z dysfunkcjami rozwojowymi, w tym Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Komunikacji Alternatywnej, Nauczania Kierowanego oraz Pracy z dzieckiem z ADHD, Metody Warnkego oraz Biofeedback.

Jest mamą dwóch córek (6 lat oraz 4 lata), dzięki czemu na co dzień zdobywa najcenniejsze doświadczenie w zakresie towarzyszenia dziecku w rozwoju.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl