
Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.
Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.
TUS - Trening Umiejętności Społecznych





Opis
Szkolenie
TUS - trening umiejętności społecznych jest kursem przygotowanym zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 lipca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. 2006, poz. 943) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 4 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środowiskowych domów samopomocy (Dz. U. 2014, poz. 1752). Trening umiejętności społecznych pozwala uzyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z praca z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, którzy posiadają dysfunkcję w sferze społecznej. Aspekty związane z wykorzystaniem treningu umiejętności społecznych są szczególne przydatne w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, czy innymi osobami posiadającymi różne dysfunkcje w sferze umiejętności społecznych. Warto podkreślić, że umiejętności społeczne i ich wykorzystywanie przydaję się w placówkach oświatowych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach samopomocy, placówkach terapii zajęciowej, czy domach spokojnej starości itp.
TUS - Trening Umiejętności Społecznych
PROGRAM:
Program spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 lipca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. 2006, poz. 943) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 4 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środowiskowych domów samopomocy (Dz. U. 2014, poz. 1752). Program podzielony jest na 3 moduły:
Moduł 1 - Wprowadzenie
- Kształtowanie motywacji u dzieci i dorosłych
- Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną, ADHD
- Wsparciem rozwoju emocjonalnego dzieci nieśmiałych i innymi zaburzeniami rozwojowymi
- Diagnoza zaburzeń umiejętności społecznych u dzieci i dorosłych
Moduł 2 - Narzędzia pracy
- Karty społeczne i karty emocji
- Historyjki społeczne
- Notes rzeczy trudnych
- Łańcuchy zdarzeń – plany aktywności
- Wybrane narzędzia multimedialne
Moduł 3 - Prowadzenie terapii TUS
- Wykonywanie instrukcji
- Odgrywanie ról
- Modelowanie
- Udzielanie wzmocnień i ich stopniowanie
- Udzielanie informacji zwrotnych
- Aktywne podpowiadanie
- Przydzielenie zadań do wykonania
Adresaci
- nauczyciele i pedagodzy specjalni
- oligofrenopedagogiczny
- specjaliści ds. autyzmu
- nauczyciele wspierający ucznia ze spektrum autyzmu
- terapeuci zajęciowy
- pracownicy domów samopomocy i domów spokojnej starości
- inne osoby zainteresowane tematyką Treningu umiejętności społecznej
Zapewniamy:
- Materiały szkoleniowe
- Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu