Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

TERAPIA BEHAWIORALNA – KURS 3 MODUŁOWY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 300,00 zł 1300.00

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Kurs organizują Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych przy współpracy PSTB - Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej

Prowadzący: dr Nela Grzegorczyk - Dłuciak, mgr Ewa Kuliga

3 stopnie: 1300 zł

Terminy spotkań:

 • 17.09.2022 - 9.00-19.00 - mgr Ewa Kuliga
 • 18.09.2022 - 8.00-16.00 - mgr Ewa Kuliga

 

 • 24.09.2022 - 9.00-19.00 - dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak
 • 25.09.2022 - 8.00-16.00 - dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak

 

PROGRAM:

1 spotkanie:

1.   Behawioryzm z perspektywy historycznej;

2.   Czym jest Stosowana Analiza Zachowania i jakie jest jej miejsce we współczesnej nauce?

3.   Obszary zastosowania Stosowanej Analizy Zachowania;

4.   Teoria uczenia w praktyce;

2 spotkanie: 

1.   Cele i zasady SAZ;

2.   Podstawy SAZ w terapii, czyli kształtowanie motywacji;

3.   Czego i jak uczyć?

 • diagnoza funkcjonalna
 • tworzenie programu terapeutycznego
 • techniki nauczania
 • dokumentowanie przebiegu procesu uczenia;

3 spotkanie:

1.   Czego i jak uczyć- kontynuacja

 • tworzenie programu terapeutycznego
 • techniki nauczania
 • dokumentowanie przebiegu procesu uczenia;

2.   Kształtowanie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w środowisku rówieśniczym.

3.   Behawioralne rozumienie trudnych zachowań;

4.   Pro- i reaktywne sposoby radzenia z trudnymi zachowaniami w oparciu o hierarchię Foxx'a;


Prowadzący

dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak jest doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem specjalnym wieloprofilowego usprawniania osób z uszkodzeniami mózgu, terapeutą i superwizorem behawioralnym PLTB, nr lic 64/T/2011.

Jest współzałożycielką i prezesem (od początku istnienia do dnia dzisiejszego) Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej.

Aktualnie:  superwizor (a w latach 2014-2019 dyrektor) Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy UMIEM w Krakowie, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Poznaniu i Katowicach i innych. Współautor koncepcji systemu Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego, a także członek kapituły wszystkich kadencji PLTB, wykładowca i superwizor.

Od 2002 roku prowadzi szkolenia z zakresu stosowanej analizy zachowania i terapii dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Współautor systemu SYSABA- czyli systemu wsparcia dla ośrodków terapii behawioralnej w zakresie prowadzenia dokumentacji, a równocześnie przełomowego narzędzia badawczego. 

O SOBIE: w swojej pracy przede wszystkim specjalizuję się w dwóch skrajnościach: osobach z wieloraką lub sprzężoną niepełnosprawnością (w tym z głeboką i znaczną niepełnosprawnością intelektualną) oraz w pracy z osobami z zaburzeniami zachowania (przy normie intelektualnej). Chętnie podejmuje się wyzwań odbiegających od najpopularniejszych wdrożenń terapii behawioralnej: praca z więźniami, praca w szkołach, praca w ośrodkach socjoterapeutycznych, OREW-ach, praca ze zwierzętami, etc.

mgr Ewa Kuliga- mgr psychologii, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta i superwizor behawioralny,  dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej UMIEM prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej.   Od 2006 roku wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Od 2002 roku prowadzi kursy i szkolenia z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania i zaburzeń rozwojowych w ramach Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego.

Kierownik Ambulatorium Terapii Behawioralnej PSTB oraz Zespołu Interwencji Kryzysowej PSTB, członek Stowarzyszenia PERSONA na Rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego, psycholog w Ośrodku Wspierania Rodziny i Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Raciborzu.

Członek Kapituły PLTB, współautor projektu SYSABA- Systemu wsparcia ośrodków behawioralnych pracujących z osobami dotkniętymi zaburzeniami rozwojowymi.


Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie wystawiane przez PSTB zgodnie wg. wzoru MEN

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl