Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Kluczowe aspekty w prowadzeniu wywiadu logopedycznego oraz terapii logopedycznej u dziecka z ASD - Część II

children-3826830_1920.jpg
 • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20220921134038

Opis

Webinarium

Webinarium skierowane jest w głównej mierze dla logopedów, neurologopedów, przyszłych logopedów oraz osób zainteresowanych tematem diagnozy i terapii logopedycznej dzieci z ASD. Tematem szkolenia, w pierwszej kolejności, będzie przybliżenie Państwu zagadnień związanych z przeprowadzaniem wywiadu logopedycznego (na co zwrócić szczególną uwagę, co jest charakterystyczne dla dziecka rozwijającego się na spektrum autyzmu). Kolejno zwrócę uwagę na funkcje prymarne związane z rozwojem mowy, stan kompleksu ustno-twarzowego (w tym rolę nerwu trójdzielnego), scharakteryzuję najważniejsze zasady pracy nad rozwojem mowy i komunikacji u dziecka z ASD, które są podstawą progresu terapeutycznego. Omówię m.in. jak skutecznie wydawać polecenia, jakie podpowiedzi stosować w przypadku trudności w realizacji poleceń, przedstawię zasady nagradzania, pracę nad kontaktem wzrokowym, pracę nad echolalią bezpośrednią, odroczoną, pytaniami kompulsywnymi. Omówię także wybrane aspekty z programowania systemu językowego u dzieci z ASD, w tym m.in. zasadę wprowadzania rzeczowników u dzieci mających trudność z rozumieniem mowy, naukę budowania zdań, naukę zaimków osobowych. Szkolenie zakończę przedstawieniem wybranych metod nauki mowy i komunikacji, które wykorzystywane są współcześnie w pracy z dziećmi rozwijającymi się na spektrum autyzmu, w tym metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Podczas szkolenia zaprezentuję również materiały audio pokazujące, m.in. jak należy pracować nad echolalią bezpośrednią. Z uwagi na złożoność problematyki oraz duży zakres materiału szkolenie będzie podzielone na dwa dni.      


Cele

Uczestnik szkolenia:

 • dowie się na co zwrócić uwagę prowadząc wywiad logopedyczny z rodzicem dziecka z ASD,
 • dowie się jak ważne są funkcje prymarne oraz stan kompleksu ustno-twarzowego w rozwoju mowy werbalnej,
 • zdobędzie wiedzę nad jakimi aspektami języka pracować mając pod opieką pacjenta z ASD,
 • zdobędzie praktyczną wiedze w zakresie pracy nad charakterystycznymi zjawiskami językowymi występującymi u pacjenta z ASD, w tym m.in. nad echolalią,
 • dowie się jakie metody wykorzystywane są do pracy nad rozwojem mowy i komunikacji u dzieci z ASD.

 


Adresaci

 • logopedzi
 • neurologopedzi
 • studenci/słuchacze studiów logopedycznych, neurologopedycznych
 • terapeuci
 • osoby zainteresowane

 

Prowadzący

 

mgr Katarzyna Tokarz

Neurologopeda, pedagog. Pracuje w Poradni Autyzmu Dzieci w Rzeszowie. Diagnosta i terapeuta, od ponad 13 lat prowadząca terapię i diagnozy osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Wykładowca w Podkarpackim Centrum Usług Dydaktycznych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach dotyczących problematyki ASD.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl