Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Jak pomóc uczniom uczyć się na błędach i radzić sobie z porażką?

mistake-g72813d269_1920.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20231114131348

Opis

Webinarium

Błąd jest naturalnym elementem uczenia się, jednak często prowadzi u ucznia do obniżenia poczucia własnej wartości, złości, frustracji i niechęci zarówno do dalszego działania, jak i osoby wykrywającej błąd. W takiej roli bardzo często jest nauczyciel i terapeuta. W praktyce szkolnej coraz częściej zauważamy u uczniów słabą umiejętność radzenia sobie z porażką. Mają trudność z jej akceptacją, a jest to podstawowy warunek do tego by, wyciągnąć wnioski na przyszłość i nauczyć się na niej. W zamian za to często zdarza się zniechęcenie, szukanie winy w innych, obniżanie własnej wartości lub coraz mocniejsza rywalizacja z rówieśnikami, w tym nie przestrzeganie zasad fair play.

Nauczyciel/ dorosły jako osoba towarzysząca w wykrywaniu błędów, swoją reakcją może nieświadomie wzmacniać takie zachowania ucznia, lub odwrotnie powodować, że  gdy uczeń popełnia błąd, jest gotowy go uznać, zaakceptować i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dzięki temu dziecko wzrasta emocjonalnie oraz w ramach danych kompetencji.

W czasie webinaru będziemy rozmawiać o tym, jak reagować na błąd, by uczeń był gotowy go zaakceptować i uczyć się na nim. Także jakie działania ze strony dorosłych zwiększają niechęć u dzieci do przyznania się do porażki i wyciągnięcia z niej wniosków, wzmacniają bunt i chęć ukrycia błędów. Są to strategie, które można wykorzystać w bieżącej pracy z uczniem, zarówno dydaktycznej, terapeutycznej jak i opiekuńczej.


Cele

Teoretyczne: Zapoznanie z rolą błędu w procesie uczenia się oraz psychologicznymi warunkami uczenia się na błędach.

Poznawcze: Przedstawienie teoretycznych sposobów reagowania na błąd, z wykorzystaniem przykładów z praktyki szkolnej. 

Utylitarne (praktyczne): Zaprezentowanie sposobów działania i komunikowania, które wzmacniają akceptację błędu, wgląd w siebie i proces uczenia się.


Adresaci

  • Nauczyciele,

  • pedagodzy,

  • terapeuci


Prowadzący

mgr Dorota Depa

Jestem pedagogiem szkolnym, logopedą, oligofrenopedagogiem, wicedyrektorem. Od 21 lat pracuję w edukacji na szczeblach od przedszkola do szkoły średniej.  Od 5 lat prowadzę szkolenia z zakresu kierowania zespołem oraz budowania przywództwa osobistego. Pasjonuje mnie rozwijanie potencjału osoby oraz zależność między podmiotowym podejściem, budowaniem motywacji wewnętrznej, a efektywnością pracy ucznia i jego współpracy z dorosłymi.
W ostatnim czasie moje zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl