Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

“Myślenie pytaniami” czyli jak ułatwić sobie komunikację z uczniem i rodzicem

question-mark-2110767_1920.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20231114132101

Opis

Webinarium

Myślenie pytaniami to system narzędzi, które prowadzą do osiągania lepszych rezultatów w komunikacji  z innymi, poprzez świadome stawianie pytań. Dobrze postawione pytanie warunkuje zdobycie właściwej odpowiedzi, pobudza rozmówcę do kreatywności i rozbudza motywację wewnętrzną. W codziennej pracy często towarzyszy nam pośpiech, dlatego skupiamy się na korzystaniu ze znajomych rozwiązań, gotowych odpowiedzi i podsuwamy innym - rodzicom, uczniom, współpracownikom  i sobie samym. Niestety, często nie trafiamy w potrzeby i oczekiwania rozmówcy, stąd pojawia zniechęcenie, opór w kontakcie, a nawet konflikt.  Dzięki zastosowaniu odpowiednich  pytań, możemy poprowadzić rozmowę i działanie w korzystnym, dla obu stron, kierunku. Są pytania, które pomagają poczuć się rozmówcy dobrze oraz  mobilizują do szukania  rozwiązań. Z kolei samodzielne znalezienie rozwiązania daje większą satysfakcję i chęć jego realizacji. W sytuacjach konfliktowych komunikacja oparta na właściwych pytaniach pozwala dojść  do wyniku zadowalającego obie strony, na zasadzie “win-win”.  Dlatego „myślenie pytaniami” wspomaga budowanie współpracy, pozwala zaoszczędzić czas i emocje.
Uczestnicy webinaru zostaną zapoznani z ideą “myślenia pytaniami”, dowiedzą się jakie

pytania zwiększają efektywność komunikacji i chęć do współpracy, a jakie utrudniają. Otrzymają praktyczne narzędzie do rozwijania umiejętności posługiwania się pytaniami ułatwiającymi komunikację.


Cele

1. Zapoznanie z rolą pytań w procesie komunikacji.
2. Zapoznanie z ideą “myślenia pytaniami”
3. Przedstawienie zależności efektywności rozmowy od jakości stosowanych pytań na
przykładach rozmów uczniami i rodzicami..
4. Zwiększenia świadomej komunikacji skierowanej na budowanie motywacji
wewnętrznej drugiej osoby.
5. Zapoznanie z narzędziem do rozwijania umiejętności posługiwania się pytaniami
ułatwiającymi komunikację.


Adresaci

  • Nauczyciele,

  • pedagodzy,

  • terapeuci


Prowadzący

mgr Dorota Depa

Jestem pedagogiem szkolnym, logopedą, oligofrenopedagogiem, wicedyrektorem. Od 21 lat pracuję w edukacji na szczeblach od przedszkola do szkoły średniej.  Od 5 lat prowadzę szkolenia z zakresu kierowania zespołem oraz budowania przywództwa osobistego. Pasjonuje mnie rozwijanie potencjału osoby oraz zależność między podmiotowym podejściem, budowaniem motywacji wewnętrznej, a efektywnością pracy ucznia i jego współpracy z dorosłymi.
W ostatnim czasie moje zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl